
Ez vicces lett, szegény macsekot jól megvakuzták, aztán most "csillogó szemekkel" bambulhat keresztül a betűkön. Azért kreatív lett, és külön pirospont a kerekített betűk kiemelésért.

A kislemezeknél már véleményeztem a The Script idei stílusát a borítók tekintetében, így a lemez esetében is simán bekerült a toplistába. Hogy miért ennyire hátra, arra csak azt tudom mondani, hogy bizony az albumoknál nagyobb verseny volt, mint a kislemezeknél, és találtam szebb példányokat is, de a The Script is remek tervezővel bír azért.

Éjjel, a csillagos ég alatt vajon mi történhet a házban, amely ekkora fényrobbanással jár? Érdekes. És hangulatos. És pont bele is fér az év legjobbjaiba.

Talán kissé minimalista vagyok a borítók tekintetében, de én emellett sem tudtam elmenni szó nélkül. A romos szobán keresztül visszaköszönő elhagyatottság tökéletesen lejön erről a képről, és ezzel a szemléltetéssel fel is kívánkozott erre a listára.

Ettől a madártól mindig kifolyik a szemem, érdekes hatásokkal operál, és cím nélküli egyszerűsége is csak arra készteti az embert, hogy levegye a polcról, és megnézze, kié az album. Ez bizony Linkin Park, a sokat vitatott, sokak által imádott vagy gyűlölt új lemezével, ám mindenképpen figyelemfelkeltő borítójával.

Nem igazán rajongok az olyan borítókért, amelyeken az adott együttes vagy énekes szerepel (elég csak megnézni, eddig miket részesítettem előnyben), de Jónsi esetében kivételt tettem, mert ez a szürke alapú, ám színes festékszóróval feljavított portré remekül alkalmazkodik az egész album hangvételéhez, úgyhogy megérdemli, hogy helyet kapjon itt.

Az együttes stílusa fényévekre van tőlem (ha jól emlékszem, mikor belehallgattam, nagyon gyorsan felhagytam vele), de a lemez külseje ezzel az üveggömbös megoldással igazán emlékezetesre sikerült. Biztos utánanyúlnék egy polcon.

Jövök megint a festett háttérrel, de itt a fő témát adó, test nélküli öltöny és ennek az egésznek az elvontsága megragadott a maga minimalista megvalósításában. Hát ki vagyok én, hogy megakadályozzam a nyolcadik helyre való beírását?

Egy hét alatt készült el a rendkívül korrekt anyagot tartalmazó lemez, és bár a borítót mindössze egy raktárépület jelképezi, valahogy az az érzés kerített hatalmába, hogy márpedig ez a mindenféle különleges vizuális tervezést nélkülöző kép megadja nekem azt a hangulatot, amit kell, és így igenis helye van a lista felsőbb rétegében.

Igaz, hogy nagyon fehér, és nagyon színtelen, és rendkívül egyszerű, de épp ezek miatt is jó egyben. Minek túlbonyolítani, amikor szimpla formákkal is lehet bájosat alkotni?

Nagyon egyben van: laza keret, különc betűtípus, elvont háttér, őszies színek - egyenes út a top5-be.

Szinte 3D-ben töredezik szét nekünk a banda neve, ezt az összeomlást pedig igen érdekesen oldotta meg a tervező, mindenesetre megakasztja az embert, ha elmegy mellette.

Szintén elhangzott már a single esetében is, hogy az elmosódott madarak témája mennyire egyedi és eltéveszthetetlen lett. A lemezborító esetében sincs ez másként, a bronzérem jogos tulajdonosa így megszületett a The Courteeners személyében.

Vidám album, vicces tagok, színektől túlcsorduló borító - ez a Locksley. Bár Jónsihoz hasonlóan itt is félrenéztem amellett a tény mellett, hogy az együttes szerepel a képen, megemelem a kalapon az itteni ötletnél, így a második helyet a Locksley érdemli.

Ez pedig az idei befutó! Amikor megjelent ez a kép, már tudtam, hogy az idei legjobb albumborító díja elkelt. Már csak azért is megvenném, hogy a polcomról figyeljen engem ez az alkotás. A Rooney számomra mindig is a gyorsabb és vidám dalairól maradt meg, ez a borító pedig hű az Eureka stílusához. Tényleg le a kalappal, nálam magasan ez a festménynek is beillő darab az idei év első helyezettje.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése