(kép: Simonyi Éva)
Tavaly az észak-ír/skót Snow Patrol-t volt szerencsém megtekinteni élőben (nagyon jó volt), idén pedig hosszas szájhúzás után befizettem a pénteki napra a tizenkétezer forintot. Se Mika, se a 30 Seconds to Mars nem tartoztak a kedvenc előadóim közé, de hát a Szigetre ki kell menni, így hát ha nincs ló...
(ahol nem írtam ki külön, ott a képeket én készítettem,
de mivel nem valami jó a gépem, a minőség is olyan lett, sajnálom)
Papa Roach-ék most jártak először nálunk, de úgy tűnt, élvezik a koncertet, a közönség pedig ezt kellőképpen meg is hálálta.
Mire a színpad megszabadult a "Papa Roach" feliratú gigantikus lepeltől, és besoroltunk a színpad elé (már amennyire lehetett), addigra már elkezdődött a német Gentleman legújabb, The Evolution nevű zenekarának koncertje, melynek fő témája új albumuk, a Diversity volt. A füves cigi füstje mindenhova elért, úgyhogy alig lehetett levegőt kapni, de még azok is lelkesen emelték két ujjukat magasba, akik egy kukkot nem tudtak a szövegből, vagy még életükben nem hallottak a zenekarról (mint szerény személyem).
Az énekes, egy teljesen korrekt, szimpatikus fazon volt, akin látszott, hogy elhiszi, amiről énekel, egészséges mennyiségű elektromos gitárral kísért reggae-t játszó zenekara pedig nagy embertömeget vett rá a csápolásra és szende dülöngélésre. Szokatlanul sokan énekeltek együtt a kalapos, kék pólós, sármos frontemberrel, aki szakadatlanul ugrált, énekeltetett, mosolygott és gerjesztette az embereket német létére meglepően hiteles jamaikai kiejtésével, és sosem felejtette el megünnepeltetni velünk "a jobb holnapot".
Egy héttel ezelőttig még fogalmam sem volt mit fogok kezdeni Mika koncertjén, hiszen egy szót sem tudtam a legnagyobb slágereiből, később aztán seperc alatt megragadt minden dal, ahogy azt a review-ban is írtam pár nappal ezelőtt.
Mika egy percre nem állt meg, együtt táncolt, énekelt, ugrándozott vokalistájával, aki a kis fekete szoknyájával, foszforeszkáló szemfestékével és szakadatlan mosolyával imádnivalóan ropta a színpadon.
Az énekes nem egyszer magyarul is megszólalt, ami minden bizonnal az este legaranyosabb pillanatainak tudható be (ezt bizonyította a minden magyar szónál kitörő dörgő tapsvihar), nem beszélve a komikus jelentekről, amiket a zenekara tagjaival játszott el.
Mika minden híresebb dala elhangzott, lassabb számokat alig játszott (Happy Ending, Blue Eyes), zongorázni is láthattuk, ugrált, zászlót rángatott, "trombitált" (Stuck in the Middle) legyilkolta a zenészeit, aztán magával is végzett (Love Today), visszatért az élők közé, és a ráadásban még jópárszor lenyűgözött minket. A Sweet Dreams feldolgozása után a kukákon dobolás már csak hab volt a tortán. Úgy gondolom, mindenki elégedetten távozhatott a Nagyszínpad elől, egy tökéletes, szórakoztatő előadás után.
Ha egyáltalán akart valaki távozni. Az idei Sziget (de mindenesetre a pénteki nap) legjobban várt fellépése még hátra volt. A Thirty Seconds to Mars rajongók közül sokan már délelőtt óta a kordonnál szobroztak, hiszen mind ki voltak éhezve egy magyarországi koncertre, nem csoda hát, hogy kis híján félájult állapotban sikerült csak kijutnom biztonságosabb terepre a megvadult fanok közül.
Az amerikai rockbanda (hogy aztán progresszív vagy emo, azt mindenki önmagában rendezze le) lassan kezd a luxusegyüttesek közé besorakozni, így hát, ha ha Jared Leto nem akar énekelni, akkor nem is fog, és ha ő moshpit-et akar látni, akkor az meg is fog történni. Nem egyszer álltak meg, mert az énekesnek nem tetszett, hogy nem ugrál mindenki, vagy mert énekeltette a közönséget (szokatlanul sokszor, hozzáteszem), védelmére szóljon azonban, hogy a hangosítás botrányos volt: Tomo gitárja túl hangos volt, Leto mikrofonját pedig alig lehetett hallani, hiába jelezte ezt többször is a technikusoknak.
A Mars megtette azt, amiért idehívták: lejátszották kedvenc dalainkat, készülő DVD-jükhöz felhívtak pár embert a színpadra a Kings and Queens alatt, majd miután Jared Leto meggyőzött minket, hogy "ez volt élete legjobb koncertje", elvonultak.
(kép: innen)
Az est fénypontja mindenféleképpen Mika volt, a mélypont pedig az eszetlen tömeg, akiknek oly sok év után nem sikerült felfogniuk, hogy mindenki sokkal hamarabb jut oda, ahova akar, ha kiengedik azokat a szerencsétleneket, akik nem akarják megvadult tinédzserlányok keze által végezni.
Összességében több pozitív élménnyel gazdagodtam, mint negatívval, de ha a Sziget szervezők csak egy kicsit is tanulnak a hibáikból, jövőre nem lesz nehéz ezt felülmúlni.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése